Kruh mladých vědců a techniků

Z LOGwiki

Verze z 18. 11. 2009, 13:06; JHŠ (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Myslíš to s vědou vážně? Pracuješ na projektu a chybí ti finace či podpora? Chceš prezentovat výsledky své práce ostatním, případně se přihlásit do soutěže? Chceš se věnovat přírodním vědám více než ve škole? Přihlas svůj projekt!

Obsah

O co jde

Kruh mladých vědců a techniků – KMVT je samostatnou skupinou v rámci Klubu LOGICI Tábor, ve které se sdružují zájemci o přírodní vědy a techniku. Členství ve skupině je zdarma, ale každý uchazeč musí předložit tzv. projekt (výzkumný záměr), kde popíše jaké činnosti se ve svém vybraném oboru věnuje a formuluje, jaký problém by chtěl v rámci KMVT řešit.

Klub LOGICI jako zakladatel KMVT poskytuje zázemí skupině ve formě prostoru na LOGwiki, finanční a materiální podporu projektů členů KMVT, zaštiťuje návštěvy a pořádání odborných setkání a přednášek a další aktivity skupiny. Činnost skupiny je dotována Klubem LOGICI a jeho sponzory, nicméně není možné, aby všechny aktivity byly zdarma - prto si členové hradí např cestovné na přednášky apod.

Jak se přihlásit

Na webu klubu je k dispozici formulář přihlášky do KMVT. Přihlášku lze nejlépe vyplnit přímo elektronicky vč. přiložení projektu. Přihlášku lze ovšem také zaslat klasickou poštou, či e-mailem (kontakt).

Nedílnou součástí přihlášky je tzv. návrh projektu - resp. záměr či oblast vědy, které by se zájemce chtěl věnovat:

Projekty

Projektem se rozumí jakýkoli výzkumný záměr z libovolného oboru (přírodní vědy a technika jsou preferovány).

Osnova

Každá dokumentace projektu by měl obsahovat následující části:

  1. stručné představení projektu (o čem to je resp. co je problémem, který řeším)
  2. cíle projektu (čeho chci dosáhnout)
  3. plánované metody (jak toho dosáhnu)
  4. vyžadované zdroje a rozpočet (co je na to potřeba)
  5. harmonogram - časový plán (kdy to proběhne)
  6. řešitelé (kdo řeší projekt - jednotlivec nebo tým)

Není nutné, aby byly všechny části precizně rozpracovány. Předpokládá se, že v prvotní dokumentaci jsou uvedeny víceméně odhadnuté položky a časem dojde k jejich upřesnění (zejména harmonogram, rozpočet, metody...).

Každý člen KMVT by se měl věnovat minimálně jednomu projektu. Preferují se individuální projekty, u rozsáhlejších záměrů lze pracovat i v týmu.

Forma

Projekty je možno elektronicky odesílat ve formátu RTF, DOC (Word 2000), PDF, TXT. V případě písemných podkladů je preferován tisk, ale lze odesílat i ručně psané projekty.

Informace a kontakt

Dotazy a přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu veda (zavináč) logici.net či na adresu:

Klub LOGICI Tábor
KMVT
Klokotská 115/4
390 01 Tábor

Základní www adresou pro aktivity skupiny je http://kmvt.logici.net. na LOGwiki bude pro členy skupiny vyhrazena samostatná sekce - je proto vhodné, aby se každý člen skupiny registroval i na LOGwiki - viz Nápověda.