Stavebnicové modely

Z LOGwiki

Přejít na: navigace, hledání

Základní info

Tento netradiční kroužek jsme začali pořádat v roce 2005. Kroužek se dětem líbil, a tak můžeme říci, že je vítanou změnou v naší činnosti. Na kroužku začnete skládat jednoduché modely (auta, bagry atd.) a poté se budete moci pustit do složitějších modelů které se budou pohybovat. Výborná průprava pro zájemce o robotiku a mechatroniku.

Účastníkům je samozřejmě také nabízena účast na různých celostátních soutěžích, akcích našich klubů a celostátních či mezinárodních setkáních. Schůzky probíhají vždy jednou týdně v odpoledních hodinách. Délka schůzky je cca dvě hodiny.

Obsah

Kroužek v roce 2010/2011

I ve školním roce 2010/11 bude kroužek pořádán.

Předběžné přihlášky je možno posílat na adresu denis (zavináč) logici.net.

ROZJÍŽDÍME TO VE VELKÉM

Od školního roku 2009/2010 jsme poněkud pozměnili strukturu celého kroužku. Dříve kroužek probíhal tak, že se utvořily skupinky, každý si vytáhl jednu stavebnici a začal skládat podle toho co, buď stavitele napadlo, nebo co zadal staviteli vedoucí kroužku! Od roku 2009 však nastala radikální ZMĚNA, která zasáhla kompletní průběh kroužku. Nyní již neexistuje, že se děti na kroužku nudí, když neví, co mají stavět, auta už jsou dávno postavené, buldozery jakbysmet, nyní jsme kroužek uspořádali uplně jinak.

JAK?? No přece PROJEKTY!!

shrneme to: Utvoří se 2 skupiny, 2 soutěžní týmy, 2 naprosto vyrovnaní soupeři. Vedoucí kroužku sdělí týmům, o jakou velkolepou věc se po následujících několik týdnu budou věnovat. K realizaci projektu je využívána každá špetička fantazie, každý kousek znalostí o stavebnicích, veškeré znalosti o motorech a zdrojích k realizaci projektu je možné, ne, přímo NUTNÉ využívat veškerého materiálu, který kroužek nabízí, tedy motory, baterie, dálková ovládání, pneumatická zařízení, převodovky, ozubení, řetězy, lanka, prostě vše, nač si vzpomenete. Po dokončení projektu se oba týmy utkají v předem určených disciplínách, ve kterých naplno využívají modelu, kterému se předchozích několik týdnů pečlivě věnovalo.

PŘIJĎTE SE PODÍVAT, ZA ZKOUŠKU TO STOJÍ!!!

Stránka byla naposledy editována 17. 5. 2010 v 21:08. Stránka byla zobrazena 22 201krát.